Spodoba ci się, jeśli: polecamy 10 seriali na tę smutną brzydką jesień, co zaraz nas zaskoczy
Spodoba ci się, jeśli lubisz wmawiać sobie, że życie będzie lepsze. Spodoba ci się, jeśli lubisz „Squid Game”. Spodoba ci się, jeśli lubisz wracać pamięcią do czasów, kiedy byłeś nastolatkiem i zastanawiałeś się, czy kiedyś znajdziesz prawdziwą miłość.
Gdzie: Hulu
Kiedy: Co tydzień od 13 września
Spodoba ci się, jeśli lubisz: wmawiać sobie, że życie będzie lepsze
Znacie Natashę Rothwell. Prawdopodobnie nie z nazwiska, ale biorąc pod uwagę, że dwa lata temu przez kilka miesięcy na każdej imprezie prawie każdy powtarzał, że „Biały Lotos” to najlepszy serial ostatniej dekady – rozpoznacie jej twarz bez problemu. W oczekiwaniu na trzeci sezon tegoż serialu Rothwell nakręciła serial o „czarnej, biednej i grubej pracowniczce lotniska”, która przeżywa bliskie spotkanie ze śmiercią. Bohaterka serialu uświadamia sobie, że nigdy nie była zakochana, a jej smutne istnienie spowodowało, że nie jest w stanie marzyć o lepszym życiu. Jestem frajerem na historię o tym, jak życie może być lepsze i wyjątkowe. Nawet jeśli moje nie będzie.
Gdzie: Max
Kiedy: 19 września
Spodoba ci się, jeśli lubisz: „The Batman”, „Gotham”, projekty Marvela i DC
W wieku 35 lat człowiek by pomyślał, że kolejne projekty okołobatmanowe mu się znudzą. Jednak po obejrzeniu ostatniego filmu o człowieku-nietoperzu trudno było nie docenić nowego podejścia do jego historii, a jeszcze trudniej było nie zwrócić uwagi na genialną rolę Colina Farrella, który wcielił się w Pingwina. HBO zna potrzeby fanów i, tak jak w wypadku „Peacemakera”, postanowiło rozszerzyć historię znaną z kina na nasze telewizory. Farrell powróci do roli Oswalda Chesterfield Cobba, członka mafii Carmine’a Falcone, który chce stać się numerem jeden w półświatku Gotham. Serial rozpoczyna się tam, gdzie kończył się film, i pokaże, jak Pingwin zdobywa koronę króla złoli w mieście Bruce’a Wayne’a.
Gdzie: Netflix
Kiedy: 26 września
Spodoba ci się, jeśli lubisz: komedie romantyczne i zastanawianie się nad tym, czy jest życie po śmierci
O tym serialu nadal nie wiemy zbyt wiele, poza tym, że ma być komedią opowiadającą o rabinie o imieniu Noah (granym przez Adama Brody’ego) i „przesadnie szczerej agnostyczce” Joanne (Kristen Bell), którzy się w sobie zakochują. Czy serial będzie dobry? I don’t know. Chcę go zobaczyć, ponieważ jestem fanem Kristen Bell, która ma na koncie takie projekty jak „Good Place”, „House of Lies” i oczywiście „Chłopaki też płaczą”. Netflix na razie jednak nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów o tej serii. Jego twórczyni, Erin Foster, jak dotąd stworzyła zaledwie jeden serial, o którym nikt nie słyszał, i który został skasowany po kilku odcinkach niemalże dekadę temu.
Gdzie: FX
Kiedy: 27 września
Spodoba ci się, jeśli lubisz: narzekać, że młodzi mają za łatwo w życiu
Mamy dosyć stereotypowe wyobrażenia o tym, jak wygląda amerykańska szkoła. Ładne chearleaderki, zawodnicy futbolu amerykańskiego, nerdy. „Social Studies” to serial dokumentalny, który ma nam pokazać prawdziwy świat uczniów z USA, którzy wychowywali się z internetem, a przede wszystkim – TikTokiem i Instagramem. Kamery pokażą nam rok szkolny uczniów z Los Angeles, którzy muszą sobie radzić ze znęcaniem, niezdrowymi standardami piękna, rasizmem i przemocą seksualną. Reżyserką i producentką serialu jest Lauren Greenfield, autorka szeregu genialnych dokumentów, w tym kultowego „The Queen of Versailles”, opowiadającego o małżeństwie próbującym wybudować w Stanach własny, prywatny Wersal.
Gdzie: Netflix
Kiedy: 9 października
Spodoba ci się, jeśli lubisz: „Last Dance”, „Drive to Survive”, „The Redeem Team”
10-odcinkowy serial dokumentalny, którego producentami są m.in. Barack i Michelle Obama, pokazuje życie pięciu zawodników NBA: Jimmy’ego Butlera, Anthony’ego Edwardsa, LeBrona Jamesa, Domantasa Sabonisa i Jaysona Tatuma. Netflix zapowiada, że kamery przedstawią fanom, jak sportowcy łączą życie prywatne z wycieńczającym sezonem koszykarskim w najlepszej lidze świata. Historie mają być „unfiltered”, ale fani NBA raczej mogą być pewni, że niektóre tematy osobiste (choćby z życia Anthony’ego Edwardsa) nie zostaną poruszone. Dobry dokument sportowy zawsze w cenie.
Gdzie: Apple TV+
Kiedy: co tydzień od 11 października
Spodoba ci się, jeśli lubisz: „Ostre przedmioty”, „Homecoming” i Alfonso Cuaróna
Ekranizacja książki Renée Knight to historia szanowanej dziennikarki, która otrzymuje powieść opisującą jej „najmroczniejszy sekret”. To zdanie może was nie ekscytować, ale fakt, że jest to pierwszy od sześciu lat projekt Alfonso Cuaróna, już tak. Zdobywca Oscara jest producentem, reżyserem i scenarzystą serialu, w którym główną rolę gra Cate Blanchett. W ramach projektu otrzymamy siedem odcinków, dwa pierwsze trafią na platformę Apple 11 września, a kolejne będą udostępniane co tydzień, do 15 listopada.
Gdzie: FX
Kiedy: 25 października
Spodoba ci się, jeśli lubisz: Taikę Waititiego
Szósty sezon jednego z najzabawniejszych seriali ostatnich lat. W poprzednim Guillermo zrezygnował z bycia wampirem po tym, jak spędził większość życia, starając się nim zostać. Trudno więc przewidywać, co nowego spotka Laszlo, Nandora, Nadję i potomka Van Helsinga, ale wiemy, że szósty sezon będzie ostatnim w historii projektu. Projektu, który ma na koncie 29 nominacji do nagród Emmy i… jedną wygraną za kostiumy. „Co robimy w ukryciu” to oczywiście spin-off uwielbianego przez wielu mockumentary autorstwa Jemaine’a Clementa i Taiki Waititiego, który pokazywał widzom, jak w dzisiejszych czasach radzą sobie wampiry w stolicy Nowej Zelandii. Mało kto spodziewał się, że serial będzie w stanie dorównać geniuszowi oryginalnego projektu, ale jakimś cudem się udało. Teraz przyszedł czas się pożegnać.
Gdzie: Netflix
Kiedy: w listopadzie
Spodoba ci się, jeśli lubisz: dobre komedie
„Parks and Recreation”, „Good Place”, „Brooklyn Nine-Nine”, „Hacks” oraz „The Office” – to seriale, za którymi stał Michael Schur, twórca „A Man on the Inside”. Trzy z tych seriali są w pierwszej dziesiątce najlepszych projektów komediowych, jakie oglądałem. Nie powinno więc nikogo dziwić, że nie tylko liczę na to, że serial, którego gwiazdą jest Ted Danson, będzie całkiem dobry, ale wszystko poniżej „genialnego” będzie dla mnie powodem do smutku. „A Man on the Inside” opowie historię dziadka, który zostaje detektywem mieszkającym w domu dla emerytów. W serialu wystąpi również znana z „It’s Always Sunny in Philadelphia” Elizabeth Ellis, która wcieli się w córkę Dansona, niezadowoloną z nowej kariery ojca.
Gdzie: Netflix
Kiedy: grudzień
Spodoba ci się, jeśli lubisz: wracać pamięcią do czasów, kiedy byłeś nastolatkiem i zastanawiałeś się, czy kiedyś znajdziesz prawdziwą miłość
Chciałbym coś sensownego napisać o tym serialu, ale nie wiem, czy będąc prostym chłopakiem z Warszawy, jestem w stanie dodać cokolwiek nowego. „Sto lat samotności” Gabriela Garcíi Márqueza to jedna z najważniejszych książek, nie bójmy się tego powiedzieć, w historii. Serial będzie miał 16 odcinków, które złożą się w historię siedmiu pokoleń rodziny Buendía. Czy będzie to dobry serial? Nie wiem. Czy trzeba będzie go obejrzeć? Oczywiście.
10. „Squid Game”
Gdzie: Netflix
Kiedy: 26 grudnia
Spodoba ci się jeśli lubisz: „Squid Game”
Ostatni serial na mojej liście. Pierwszy sezon „Squid Game” miał być ostatnim sezonem „Squid Game”. Mało tego, pierwszy sezon „Squid Game” miał być filmem, a nie serialem. Stał się jednak jednym z największych hitów w historii Netfliksa. Nie dziwi więc, że platforma zrobiła wszystko, aby projekt Hwang Dong-hyuka powrócił. W kolejnej odsłonie zobaczymy tylko kilku aktorów znanych z pierwszej odsłony tej historii, ponieważ 99 procent bohaterów zostało zamordowanych. Lee Jung-jae ponownie wcieli się w Seong Gi-huna, Wi Ha-joon to nadal Hwang Jun-ho, a Gong Yoo pozostanie Rekruterem. Twórca serialu zapowiada, że nowy sezon będzie chciał odpowiedzieć na jedno pytanie: Czy prawdziwa solidarność między ludźmi jest możliwa? Trzymam kciuki za cameo Lecha Wałęsy.
Czytaj też: Litania do Deadpolu. Ziemowit Szczerek
Komu przyśnił się „American Dream” Wojciecha Fangora?
To nie był sen o wielkiej karierze i sukcesie, to nie był sen o lepszym świecie i wielkiej sztuce. „American Dream” to był sen, który Wojciechowi Fangorowi przydarzył się napraw...
czytaj więcej ->I taki to był tydzień w kulturze. Pieniądze z KPO rozdane, Conrad Festival lepszy niż Open’er
To był trudny tydzień w kulturze. Najpierw z opóźnieniem dowiedziałem się, że Alice Munro jednak canceled, a potem poszedłem do Komuny Warszawa tylko po to, żeby po godzinie prz...
czytaj więcej ->Najlepsze premiery literackie. Jesień 2024
Jak przeczytacie już artykuł „Summertime sadness. Książki na koniec lata”, to polecamy W...
czytaj więcej ->