Tęczowy weekend w Warszawie. Co warto zrobić?

Tęczowy weekend w Warszawie. Co warto zrobić?

( 21.06.2024 )

Parada Dziwności, After Równości, Somasutra i Pose Festiwal. Do tego spacer, bieg i rysowanie.

IMPREZY

Parada Dziwności 2024 – afterparty Parady Równości

Start: 20:00, NIEBO i Piekło nad Niebem

30/40/50 zł

Oficjalny after Parady. Imprezę tradycyjnie poprowadzi kolektyw Ciężki Brokat. W planach: dragowo-burleskowy performans, ballroom z mini runwayem oraz mnóstwo różnorodnej muzyki. Za deckami staną Aldona Relax, anymati, Avtomat, Kitty Sarcasm, masscry, themsel in distress i WENYBEZ. Bilety warto kupić wcześniej przez internet (do piątku w obniżonej cenie 30 zł). 

Dziękujemy!

Somasutra, open air after

Start: 17:00, Elementy

*Reklama

0/40 zł

Białoruski kolektyw znany z szaleńczego techno i mrocznej estetyki. Zagrają Dima Kachan, Dolu, Sava, SDS, Stroppy Pie i Syrphin. Poza rave’em na świeżym powietrzu będzie też jedzenie, wystawa i performansy queerowych osób artystycznych oraz charytatywny targ tęczowego merchu. Do 18:00 wejście za free, później 40 zł. Część przychodu z biletów trafi do queerowych stowarzyszeń. 

Dziękujemy!

AFTER RÓWNOŚCI // Metropolis Warszawa x JASNA 1

Start: 23:00, Metropolis Warszawa, JASNA 1

40/50 zł

Jak co roku Jasna i Metropolis łączą swoje przestrzenie, by na czterech salach zapewnić after skrojony pod różnorodne gusta. W Metropolis nie zabraknie największych hitów LGBTQ+. Zagrają Minion, Himeros oraz Patka. Z perfo wystąpią LAGOONA AQUA PUSSY i Gato DE SALTO. W Jasnej przede wszystkim elektronika, house i techno. W głównej sali usłyszycie dogheadsurigeri, DJ ANXIOUS i Petara tverkala. Na scenie barowej zagrają Eltron, k:i:o:s:k i AMTEN. W piątek w Metropolis jest też pre-party przed Paradą. 

Pose Festiwal vol. 2 x After po Paradzie równości x silent disco

Start: 17:00

*Reklama

30 zł

Tęczowe dni w La Pose. Na ulicy Dowcip stanie scena, na której zobaczycie występy drag queens, burleskę, vogue i waacking. Po 22. impreza przeniesie się na słuchawki i rozpocznie się silent disco. Natomiast w poniedziałek, również w La Pose, odbędzie się Queer Speed Friending, czyli okazja do poznania nowych osób podczas dziesięciu pięciominutowych rozmów.

BIEG, SPACER, RYSOWANIE

Dziękujemy!
( Arek Kowalik )

Kultura obowiązkowa, 16–22 września

Warszawski bieg równości

Start: 10:00, Kładka pieszo-rowerowa nad Wisłą, strona praska

Tęczowy bieg bulwarami wiślanymi organizowany przez Homokomando. Bieg rusza na kładce po prawej stronie Wisły. Dystans to prawie 5 km. Ubierzcie się kolorowo, organizatorzy zapewnią flagi. Bieg jest przeznaczony dla każdego, również dla osób, które chciałyby przejechać trasę na rolkach/rowerze/wózku czy hulajnodze. Start jest darmowy, ale mile widziana jest składka na koszty organizacji. Obowiązuje rejestracja na stronie wydarzenia.

Dziękujemy!

fot. Homokomando

Owady 666, Stanowisko Dostępnościowe

Miasteczko równości przy metrze Centrum Nauki Kopernik

Przestrzeń dla osób, które chcą uczestniczyć w Paradzie, ale nie mają ochoty lub możliwości maszerować w głośnym pochodzie. W tym roku na Stanowisku Dostępnościowym będzie można malować graffiti z kolektywem Owady666, odpocząć od bodźców w Strefie Cichej i rysować kolaboratywny komiks.  

Tęczowa Warszawa – spacer

Niedziela, 16:00, zbiórka przy fontannie przed kinem Muranów

W ramach Warszawskiego Miesiąca Równości Dom Spotkań z Historią zaprasza na spacer przybliżający historię warszawskiej społeczności LGBTQ+. Zobaczycie miejsca kluczowe dla queerowego życia stolicy w latach 80., dowiecie się więcej o milicyjnej akcji „Hiacynt” i „tęczowych teczkach” oraz poznacie genezę nazwy „Parada Równości”. Przewodnikiem będzie Maciek Przygoda – aktywista działający na rzecz społeczności LGBTQ+ i redaktor serwisu Queerszawa. Obowiązują zapisy na adres: recepcja@dsh.waw.pl.

Dziękujemy!

( Mintowe Ciasteczka )

Nasza strona korzysta z cookies w celu analizy odwiedzin.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak to działa, zapraszamy na stronę Polityka Prywatności.