O Nas

Prawdopodobnie najlepszy polski magazyn o kulturze. Znajdziecie w nim to, co naprawdę ważne. Szukamy połączeń, nie dyscyplin. Podpowiadamy, co zobaczyć, przeczytać, gdzie pójść i co o tym myśleć. Z tygodnia na tydzień.

Autorzy

Aleksander Hudzik

Redaktor naczelny

Dziennikarz kulturalny. Przez lata związany z redakcją tygodnika „Newsweek Polska”, „Vogue Polska”, „Notes na 6 Tygodni” „Forbes Women”, „Dwutygodnik”, „K Mag”, „Przekrój”, „Esquire” i „Aktivist”. Współautor tekstów w książkach My Art Guide, Polski Street Art i w przewodniku About Polska.

Kinga Sabak

Redaktorka

Pracuje w kulturze i marketingu, ale nie umie powiedzieć, gdzie bardziej. Publikowała m.in. w „Newsweeku”, „Forbesie Women” i „Replice”. Hudzika znała, zanim wszyscy znali jego „Tydzień w kulturze”. Potem Hudzik poznał jej teksty, a na koniec poszli na piwo, żeby porozmawiać o Mincie.

Joanna Piechura

Redaktorka

Pisze, tłumaczy, redaguje Magazyn „Wizje”, czasem coś zrecenzuje. Nie pracuje w marketingu, choć pewnie lepiej by na tym wyszła. Ostatnio współtłumaczyła antologię nowej poezji amerykańskiej Odmiany łapania tchu (2022). 

Ewa Dyszlewicz

Reklama i patronaty

ewa.dyszlewicz@mintmagazine.pl

Autorzy i autorki

Piotr Sadzik, Małgorzata Halber, Wojciech Engelking, Agata Całkowska, Karol Owczarek, Joanna Ruszczyk, Karol Kleczka, Wojciech Albiński, Radek Koszycki, Joanna Kinowska, Cyryl Rozwadowski, Michał Walkiewicz, Ziemowit Szczerek, Maria Karpińska, Anna Diduch

(I będziemy uzupełniać)

Kuba Rudziński

Grafik

Od 2013 prowadzi Studio Lekko—aktualnie z siedzibą w Berlinie. Projektuje systemy identyfikacji wizualnych, kroje pism, publikacje i strony internetowe.